Mortgage - Konut kredisi avantajları

 

Mortgage ve Konut kredisi avantajları nelerdir?

Mortgage sistemi olarak bilinen Konut kredisi yeni adıyla Tutulu satış sisteminin en önemli avantajı kira öder gibi konut sahibi olmayı sağlamasıdır. Diğer avantajları :

Satın alınmak istenilen her türlü konutun uzun vadeli krediler sayesinde satın alınabilmesidir.

Kira öder gibi aylık çok cüzi rakamlarla konu sahibi olabilmektir.

Geri ödenilecek ev kredisinin vadesine ve geri ödeme şartlarına karar verebilmektir.

Satın alınan konut vade sonuna kadar sigorta ettirilecek, böylece her hangi bir riskin gerçekleşmesi sonucunda harcanan emekler boşa gitmeyecektir.

Ev Kredisi alan şahıslar hayat sigortası yaptıracak, kredi alan kişilerin vefat etmesi durumunda geride kalanlar ev kredisini geri ödemekle uğraşmayacaklardır.

Henüz görüşülmekte olan yasa taslağında vergi indirimi düşünülmektedir.

Mortgage ya da diğer adıyla Konut kredisi "Tutulu Satış " riskleri nelerdir ?

Konut kredisi - Tutulu satış sisteminin en önemli riski alınan ev kredilerinin geri ödemelerinde sorun yaşanması halinde sahip olunan evin kaybedilmesidir. Böyle bir riskle karşılaşmamak için yapılması gereken; Ipotekli ev - Tutulu satış kredisine başvurmadan önce geri ödemelerin vadesini ve miktarını çok iyi belirlemek ve buna göre bir ev satın almaktır.

 

Yasal uyarı : Bu site Türkiye Cumhuriyeti fikir ve sanat eserleri kanunun ilgili maddeleri uyarınca koruma altındadır. Hiçbir şekilde yazılı izin alınmadan yazılan yazılar ve içerik kopyalanamaz başka bir yerde yayınlanamaz.
Bu sitede yayınlanan yazılar bilgi niteliğindedir. Meydana gelebilecek hiçbir zarardan site sahibi, yazarı ve ilgilileri sorumlu tutulamaz..

Mortgage sisteminde ödemeleriniz zamanında yapmamanız durumunda kredi veren evinize el koyabilir.
Bu sitede yayınlanan hiçbir yazı tavsiye niteliğinde değildir.